ul. Bieżuńska 16,
87-510 Skrwilno

(54)2700086 881470544
sekretariat@zsskrwilno.pl

Dla rodzica

Potrzebne dokumenty

Dla ucznia

Zestawy zadań i ćwiczenia

Dla nauczycieli

Najważniejsze informacje

Osiągnięcia

Sukcesy naszych uczniów

Aktualności

Odsłony: 3830

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,

Jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Wisława Szymborska

O zaletach czytania wiedzą wszyscy, nie zaszkodzi jednak przypominanie o nich od czasu do czasu. Czytanie książek to nie tylko ciekawa forma spędzania wolnego czasu, zdobywanie nowej wiedzy, ale również rozwijanie wyobraźni czy wzbogacanie słownictwa. Głośne czytanie dzieciom to również budowanie silnej więzi emocjonalnej.

W Zespole Szkół w Skrwilnie Dzień Głośnego Czytania obchodzony był we wtorek 29 września i był znakomitą okazją do zaproszenia dzieci do świata książki. Bibliotekarz Joanna Wierzchowska odwiedziła uczniów klas 1-3 oraz przedszkolaki. Maluchy miały okazję wysłuchać różnych opowieści oraz porozmawiać na temat wysłuchanych historyjek. Tak spędzony wspólnie czas procentuje w przyszłości, buduje wzajemne zaufanie i pozwala lepiej się zrozumieć.

Zespół Szkół w Skrwilnie serdecznie zachęca wszystkich rodziców do czytania swoim pociechom. Głośne czytanie to doskonały sposób na wspólnie spędzony czas oraz zbudowanie prawdziwej i trwałej więzi z dzieckiem – podkreśla pani dyrektor Iwona Jeżewska – Świeżak. Kształtujemy postawy i zainteresowania młodego pokolenia, jesteśmy odpowiedzialni za ich rozwój i przygotowanie do dorosłego życia. Czytanie to jedna z dróg, dzięki której dziecku zostaną zaproponowane wzorce do naśladowania.

Kategoria: