ul. Bieżuńska 16,
87-510 Skrwilno

(54)2700086 881470544
sekretariat@zsskrwilno.pl

Dla rodzica

Potrzebne dokumenty

Dla ucznia

Zestawy zadań i ćwiczenia

Dla nauczycieli

Najważniejsze informacje

Osiągnięcia

Sukcesy naszych uczniów

Aktualności

Odsłony: 3908

„ Gdzie nie ma książki , tam w życiu człowieka czyni się zła pustka,

której niczym wypełnić nie można (….).

Człowiek więdnie bez dobrej książki,

jak więdnie kwiat bez słońca” .

K.Makuszyński

 

Społeczność Zespołu Szkół w Skrwilnie  po raz pierwszy wzięła udziału w I Międzynarodowej edycji V Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie.

Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Celem akcji były: promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, integracja środowiska lokalnego, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe, wzmocnienie współpracy szkół polskich z zagranicznymi oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

W Zespole Szkół w Skrwilnie rekord biło ogółem 300 osób czytających na przerwach. W akcję włączyły się dzieci oraz dorośli.

Najmłodszym uczniom, nie czytającym samodzielnie, stworzono tzw. strefy czytania, w których dzieciom głośno czytali nauczyciele.

Uczniowie chętnie przyłączyli się do akcji, czytając swoje ulubione książki. Okazało się to dla nich bardzo przyjemną formą spędzania czasu w ciszy i spokoju.

Kategoria: