ul. Bieżuńska 16,
87-510 Skrwilno

(54)2700086 881470544
sekretariat@zsskrwilno.pl

Dla rodzica

Potrzebne dokumenty

Dla ucznia

Zestawy zadań i ćwiczenia

Dla nauczycieli

Najważniejsze informacje

Osiągnięcia

Sukcesy naszych uczniów

Aktualności

Odsłony: 2696

Uczniowie Zespołu Szkół w Skrwilnie wzięli udział w nietypowym konkursie czytelniczo – fotograficznym „Z KSIĄŻKĄ CI DO TWARZY” zorganizowanym z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Zadaniem było wykonanie i przesłanie zdjęcia ucznia ZS w Skrwilnie, który czyta książkę lub czasopismo. Ważne były oryginalność i pomysłowość. Fotografie nawiązywały tematyką do czytelnictwa.

 Celem konkursu było zachęcenie do czytania oraz ukazanie, że czytanie to doskonała rozrywka, a dla wielu pasja i wielka przyjemność. To także zwrócenie uwagi tym, którzy nie doznali jeszcze satysfakcji płynącej z lektury książki, że czytać można wszędzie, o każdej porze i w każdym wieku tylko… trzeba zacząć czytać.

 „Nasz cel to promocja czytelnictwa. Pokazujemy, że uczniowie naszej szkoły chętnie czytają. Zachęcamy wszystkich do sięgania po książki, dzięki którym nie tylko zdobywamy potrzebne informacje i wzbogacamy słownictwo, ale również kształtujemy swoją wrażliwość, rozwijamy osobowość i spędzamy interesująco czas, przenosząc się do innej rzeczywistości.” – powiedziała dyrektor Zespołu Szkół pani Iwona Jeżewska - Świeżak.

Oto nagrodzeni i wyróżnieni:

I miejsce ex aequo: Julia Suska i Aurelia Wierzchowska z kl.IIIa

II miejsce ex aequo: Julia Cichorek i Aleksander Manelski z kl. IIIa

III miejsce ex aequo: Damian Cichorek z kl. VIb i Bartosz Graczyk z kl. IIIa

Wyróżnienie: Agata Okońska z kl. VIIb

Kategoria: