ul. Bieżuńska 16,
87-510 Skrwilno

(54)2700086 881470544
sekretariat@zsskrwilno.pl

Dla rodzica

Potrzebne dokumenty

Dla ucznia

Zestawy zadań i ćwiczenia

Dla nauczycieli

Najważniejsze informacje

Osiągnięcia

Sukcesy naszych uczniów

Aktualności

Odsłony: 2695

Ograniczenia spowodowane stanem epidemii zmieniły to, w jaki sposób spędzamy wolny czas. Biblioteka szkolna Zespołu Szkół w Skrwilnie nie ustaje w wysiłkach, żeby zachęcić uczniów do rozkochania się w świecie książek.

 A może tak zamiast telefonu, komputera czy telewizora sięgnąć po książkę dawno zapomnianą lub ciągle odkładaną? Być może będzie to ulubiona bajka, komiks lub album. „Książki to najlepsi przyjaciele, nie wyśmieją, nie zdradzą, a nauczą wiele.”

Uczniowie klas 1-3 Zespołu Szkół w Skrwilnie wzięli udział w konkursie czytelniczo – plastycznym „Książka moim przyjacielem” zorganizowanym przez szkolną bibliotekę. Celem konkursu była promocja czytelnictwa, rozwijanie wyobraźni i kreatywności, umiejętności plastycznych i zachęcenie dzieci do czytania książek. Do konkursu zgłoszono 44 prac. Jury miało trudne zadanie. Dzieci zaprezentowały wysoki poziom artystyczny, pomysłowość, a  także różnorodne techniki plastyczne. Ich prace były pełne kolorów i radości płynącej z obcowania z książkami.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce ex aequo: Natalia Gołębiewska z kl. IIIb i Bartosz Boros z kl. IIIa,

II miejsce ex aequo: Franciszek Watkowski z kl. Ia i Szymon Szczesiak z kl. IIIb,

III miejsce ex aequo: Antoni Graczykowski z kl. II i Krzysztof Szczesiak z kl. II,

Wyróżnienie otrzymali: Piotr Wiśniewski z kl. Ia oraz Julian Meller z kl. II

Serdecznie gratulujemy!

O walorach książek nie trzeba nikogo przekonywać. Możliwość poznawania historii spisanych na książkowych stronach to przywilej i przyjemność.

 

Kategoria: