ul. Bieżuńska 16,
87-510 Skrwilno

(54)2700086 881470544
sekretariat@zsskrwilno.pl

Dla rodzica

Potrzebne dokumenty

Dla ucznia

Zestawy zadań i ćwiczenia

Dla nauczycieli

Najważniejsze informacje

Osiągnięcia

Sukcesy naszych uczniów

Kategoria:

- Ogromnie cieszę się, że w trudnym czasie nauczania zdalnego kształcimy uczniów odnoszących liczne sukcesy, także poza naszym rejonem. Są chlubą skrwileńskiej szkoły – powiedziała dyrektor ZS w Skrwilnie pani Iwona Jeżewska-Świeżak.

W czasie nauki zdalnej nauczyciele Zespołu Szkół w Skrwilnie nie ustają w wysiłkach, by ich uczniowie mogli rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Dbają o ich wszechstronny rozwój i pomagają w osiąganiu sukcesów szkolnych.

Wśród uczniów szczególnie rozwijających swoje umiłowanie do nauki znalazła się w tym roku szkolnym Julia Kolczyńska, która uzyskała tytuł finalisty konkursu Kuratora Oświaty z języka polskiego. Uczennicę do konkursu przygotowała pani Maria Manelska. Wiktoria Słabkowska to kolejna uczennica, która reprezentowała szkołę na etapie wojewódzkim w konkursie Kuratora Oświaty z fizyki i zdobyła tytuł finalisty. Do konkursu uczennicę przygotowała pani Renata Teska. Swoje historyczne pasje realizował zaś Adam Malanowski, który pod okiem pani Danuty Ardanowskiej przygotował się do konkursu Kuratora Oświaty z historii. On także uzyskał tytuł finalisty.

Serdecznie gratulujemy!

Kategoria:

Okres nauczania zdalnego jest trudny dla wszystkich,  jednak skrwileńscy nauczyciele dołożyli wszelkich starań, aby uczniowie mogli rozwijać swoje zainteresowania i pasje. W tym roku szkolnym, tak jak w poprzednich latach,  uczniowie 8 klas przystąpili do konkursów Kuratora Oświaty w różnych dziedzinach.

Już teraz dużym sukcesem pochwalić się może Julia Kolczyńska, która przeszła do etapu wojewódzkiego konkursu Kuratora Oświaty z języka polskiego. Uczennica do konkursu przygotowana została pod czujnym okiem pani Marii Manelskiej.

Kolejny sukces odnotowała Wiktoria Słabkowska, która będzie prezentować szkołę na etapie wojewódzkim w konkursie Kuratora Oświaty z fizyki. Do konkursu uczennicę przygotowała pani Renata Teska.

Swoje umiłowanie do historii udowodnił zaś Adam Malanowski, który pod okiem pani Danuty Ardanowskiej przygotował się do konkursu Kuratora Oświaty z historii. On także awansował do etapu wojewódzkiego.

- „Bardzo cieszymy się, że w tym trudnym dla wszystkich czasie, nasi uczniowie odnoszą tak prestiżowe sukcesy szkolne.” – powiedziała dyrektor ZS w Skrwilnie pani Iwona Jeżewska – Świeżak, życząc młodzieży dalszych sukcesów.

Czytaj więcej: Sukcesy uczniów Zespołu Szkół w Skrwilnie
Kategoria:

W dniu 04.03.2020r. W Urzędzie Gminy w Rypinie odbył się Regionalny Konkurs wiedzy o Ziemi Dobrzyńskiej pod hasłem Ziemia Dobrzyńska Moja mała Ojczyzna dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych .Uczestniczyło w nim 56 uczniów z  19 szkół podstawowych z Ziemi Dobrzyńskiej. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Adam Malanowski-kl VII a, Tymoteusz Kosobudzki kl VI b i Paweł Szczepański kl VI b. Nasi uczniowie zdobyli II miejsce, uzyskując 87 punktów, pierwsze miejsce zdobyła SP z Wąpielska, która zdobyła 89 punktów a III miejsce SP z Obrowa-77 punktów. Zatem  uczniowie z naszej szkoły  wykazali się duża wiedzą z zakresu znajomości historii, zabytków, postaci i środowiska przyrodniczego  naszego regionu.  W klasyfikacji indywidualnej Adam Malanowski zajął I miejsce uzyskując 32p\35p, Tymoteusz Kosobudzki  uzyskał 30 punktów i zajął III miejsce , Paweł Szczepański uzyskał 25 punktów. Konkurs został zorganizowany przez Stowarzyszenie Gmin Ziemi Dobrzyńskiej.

Kategoria:

Muzyka to lek na każde zło, łagodzi obyczaje, poprawia humory i nastawia optymistycznie. W czasie trwania nauki zdalnej uczniowie nie zapominali też o rozwijaniu swoich pasji. Uczennice Zespołu Szkół w Skrwilnie Agata Okońska oraz Oliwia i Zuzanna  Leśniewskie wzięły udział w konkursie pod hasłem „Podziel się piosenką”, którego organizatorem był Rypiński Dom Kultury. Zadaniem uczestników było nagranie piosenki i stworzenie teledysku w warunkach domowych. Liczył się pomysł i interpretacja utworu, co było nie lada wyzwaniem. Uczennice spisały się rewelacyjnie, bo znalazły się w grupie zwycięzców. Serdecznie  gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Kategoria:

Dnia 06.03.2020 r. w Szkole Podstawowej w Skrwilnie odbył się konkurs logopedyczny pod hasłem „Wierszyki łamiące języki”, który zorganizowała logopeda p. Małgorzata Piasecka.

Dzieci z klas I – III recytowały wiersze o tematyce dziecięcej. Pięknych interpretacji dziecięcych utworów wysłuchało jury w składzie: pani Małgorzata Piasecka i pani Joanna Wierzchowska, które następnie wyłoniło zwycięzców.

I miejsce zdobyła Maja Paradowska, uczennica kl. II b, która doskonale wcieliła się w rolę Stefka Burczymuchę. Na II miejscu uplasował się Fabian Przybyszewski, uczeń kl. I, który oprócz trudnego wiersza zaprezentował także pomysłowe przebranie, zaś III miejsce przypadło Mikołajowi Żbikowskiemu, uczniowi kl. II b. Szczególne wyróżnienie otrzymała uczennica kl. III b - Maja Sadowska. Wyróżnienia przypadły także: Małgorzacie Kalinowskiej (kl. III), Mai Kamińskiej (kl. I) i Julii Kalinowskiej (kl. I) .

Wręczenia nagród i dyplomów wszystkim uczestnikom konkursu dokonała dyrektor Zespołu Szkół w Skrwilnie pani Iwona Jeżewska – Świeżak.  

Zwycięzcom bardzo serdecznie gratulujemy.

Podkategorie